Головне в Україні

Нацбанк спростив низку обмежень для волонтерів

Національний банк України з 6 серпня спрощує низку обмежень для підтримки діяльності волонтерів та бізнесу.

"Розуміючи важливість і ефективність волонтерського руху України та його вагоме значення в умовах повномасштабної війни, НБУ дав змогу банкам не застосовувати ліміт на розрахунки фізосіб-волонтерів із гривневих платіжних карток за кордоном для купівлі товарів військового призначення", - йдеться у повідомленні регулятора.

Для цього треба одночасно дотримуватися таких вимог:

  • операції за рахунком волонтера мають бути типовими для цієї фізособи та обсяг операцій, що здійснювалися за рахунками, перевищував еквівалент 100 тис. грн на місяць до 21 липня 2022 року;
  • до банку треба подавати лист від держоргану або військової частини щодо співпраці з волонтером та замовлення товарів відповідного призначення (якщо сума такої операції перевищує еквівалент 400 тис. грн на місяць);
  • надавати орієнтовну вартість товару та строків виконання замовлення;
  • інформувати банк щодо збору коштів з метою оплати продукції.

Фізособи-волонтери мають змогу купувати: рації, бронежилети, каски, шоломи, військову та тактичну форму, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для слідкування, безпілотні літальні апарати, спальні мішки, каремати та засоби для надання домедичної допомоги.

Якщо у банку є інформація щодо недобросовісної діяльності фізособи, він може відмовити надалі проводити такі операції в обсязі, що перевищує 100 тис. грн на місяць.

Крім того, до переліку товарів військового призначення, для придбання яких громадяни можуть купувати валюту та переказувати її за кордон у межах щомісячного ліміту 400 тис. грн, відтепер включені і рації.

Ураховуючи потреби бізнесу, Національний банк також спрощує валютні обмеження, зокрема щодо використання корпоративних платіжних карток.

Банкам дозволено продавати іноземну валюту юрособам та ФОПам, резидентам України, із зарахуванням на поточний рахунок клієнта в іноземній валюті для подальшого використання відповідної валюти на витрати за допомогою корпоративних платіжних карток за кордоном.

Зокрема:

  • на відрядження працівників виключно для оплати добових витрат (у межах щоденного ліміту 80 євро на одного співробітника);
  • на проживання та транспортні витрати.

Крім того, на клієнтів банку–юрососіб, що здійснюють перевезення вантажів у міжнародних сполученнях (за наявності відповідних документів) не розповсюджуватиметься обмеження на розрахунки гривневими платіжними картками за кордоном.

"Національний банк завжди дослухається до конструктивних запитів волонтерського руху та бізнес-спільноти та разом зі своїми стейкхолдерами намагається знайти оптимальні рішення. Сьогоднішня постанова — саме такий випадок.

Спільно напрацьовані механізми дадуть змогу волонтерам та бізнесу без ускладнень проводити необхідні платежі в іноземній валюті з мінімальним впливом на стан валютного ринку. Дякуємо усім нашим партнерам за співпрацю", — наголосив заступник Голови Національного банку Юрій Гелетій.

Бажаєте першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал

Останні новини
12:53    102   
Майно Святаша на 600 мільйонів передали державі
12:44    119   
У Києві затримана місцева жителька, яка працювала на ФСБ
12:35    149   
Окупанти готують провокації на ЗАЕС під українським прапором
12:27    115   
Ворог продовжує обстрілювати прикордоння України зі своєї території
12:06    169   
"Квітковий килим" повернувся до Брюсселя
11:38    202   
"За McDonald’s! За Чернігів!" Воїн розказав, чому не пропустив ворога
11:19    226   
ППО Сухопутних військ знищило штурмовик і чотири БПЛА
11:07    153   
361 дитина загинула внаслідок збройної агресії РФ в Україні
10:41    385   
SSD виявилися небезпечнішими за жорсткі диски, з'ясували вчені
10:28    212   
Мессі не отримає "Золотого м'яча" - вперше за 17 років він не номінувався на нагороду
Новини партнерів